Taş Yünü Mantolama Levhası

TAŞ YÜNÜ NEDİR ?

Taşyünü hem soğuk hem de sıcaktan koruyan mükemmel bir ısı yalıtımı malzemesidir. Taşyünü izolasyon sistemleri, ısıtma ve soğutmada yüksek enerji tasarrufu sağlamakta , ayrıca binalarda iklimsel konforlu koşullar sunmaktadır.

            
 

                                                                                                            

 

            

 

TAŞ YÜNÜ YALITIM LEVHASI

Volkanik kayaçların yüksek derecede ısılarla eritilmesi ile elde edilen bir yapı malzemesidir. Taş yünü binalarda yalıtım amacıyla ve dış cephe uygulamalarında kullanılır. İçeriğinde ki malzemeler sayesinde yangınlara karşı dayanıklı bir malzeme olarak piyasaya sürülüp çoğu kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Gerek ses yalıtımı gerek ısı yalıtımı konusunda yeterli derecede özelliğe sahip olan yaş yünü, yalıtım konusunda etkili bir potansiyele sahip olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

 

 

 

TAŞ YÜNÜ YALITIM LEVHASI


Taş yünü ısı yalıtım levhası 1500 - 1600 derece gibi yüksek ısılarda ısıtılarak volkanik kayaçların eritilmesiyle ortaya çıkan bir doğal yalıtım malzemesidir. Duvarlarda, çatılarda ve dış cephe yalıtımlarında sürekli kullanılan taş yünü, pek çok olumlu özelliği sayesinde yalıtım malzemelerinin vazgeçilmezi olmuştur. Çok alışılmış bir malzeme olmadığı için nerde ve nasıl kullanılır soruları merak edilmektedir. Yalıtım alanında aktif bir şekilde kullanıldığı gibi yapı sektörüyle ilgilenenlerinde dikkatini çekmeyi başarmıştır.

 

TAŞ YÜNÜ YALITIM LEVHASI ÖZELLİKLERİ


Bir çok özelliğe sahip olan taş yünü ısı, rutubet, ve ses yalıtımında oldukça etkili özelliklere sahiptir. Aynı zaman da TAŞ YÜNÜ yangınlara karşı korunaklı olması, alev yürütmeme gibi özellikleri sayesinde yapı sektörün de önemli bir yere sahiptir. Bir tek yapı sektörü ile kısıtlı kalmıyor. Gemi inşaatlarında ve çelik kapıların yalıtımlarında TAŞ YÜNÜ yalıtım levhasından faydalanılmaktadır.


TAŞ YÜNÜ YALITIM LEVHASI FİYAT ETKENLERİ


Taş yünü fiyatları genel olarak kaliltesine, üretim maliyetine oranla değişim gösterebilir. Fiyatları etkileyen birden fazla sebep vardır. Bunlardan bazıları taş yününe olan istek artışı, üretim maliyetinde ki anlık dalgalanmalar, yoğunluğunu ve kalınlığı fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

 

TAŞ YÜNÜ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

 • Dış cephe yalıtımı (Isı, yangın, nem ve ses yalıtımı)
 • Çatı izolasyonu
 • Bölme duvarları
 • Çelik kapılarda
 • Fırın izolasyonunda
 • Seralar ve organik tarım işlerinde

TAŞ YÜNÜ HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİPTİR ?

 • Kullanım sıcaklığı ürün tipine göre değişebilir. -50/+650 santigrat dereceye ulaşır.
 • Malzemenin erime sıcaklığı 1000 santigrat derecenin üzerindedir.
 • Sıcak, nem, rutubet vb. olumsuz etkenlere maruz kaldığında boyutunda herhangi bir değişme gerçekleşmez.
 • Zaman içerisinde bozulmaz, küflenmez, çürümez ve paslanmaz. Mikroorganizmalar ve böcekler tarafından tahrip edilemez.
 • Yanmaz malzemeler olan A1 sınıfında yer alır.
 • Hammaddesi volkanik kayaç olduğu için çevre dostu olması taş yününün özellikleri olarak bilinir.
eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır